اجرای ویلا
ارسالی توسط :vtsland |نوامبر 10, 2017 | طراحی نمای ساختمان

طراحی نما :

سوی بیرونی یک ساختمان نما نامیده می شود . مهمترین بخش طراحی یک ساختمان طراحی نما ست چرا که چارچوب کار برای بقیه اجزای ساختمان را مشخص می کند . انسان برای حفاظت خود از تهدیدات بیرونی ، خانه را ساخت . خانه های اولیه کمترین منافظ به بیرون را داشتند تا بیشتر انسان را از عوامل جوی و موجودات دیگر حفظ کنند . نیاز انسان به نور وتهویه ، کم کم اهمیت وجود پوسته بیرونی خانه به نام نما را برای او پر رنگتر از پیش کرد .

در طراحی نما ، دو مورد باید بیشتر مد نظر قرار گیرد : اولا با نظر به اینکه نمای ساختمان خارجی ترین پوسته آن متاثر مسقیم عوامل جوی می باشد ، لذا در انتخاب مصالح مصرفی می بایست دقت کافی صورت پذیرید که علاوه بر مقاوم بودن ، زیبایی لازم را داشته باشند . دوما نمای ساختمان می بایست متناسب با اقلیم و فرهنگ هر منطقه هماهنگی لازم با ساختمان های مجاور را داشته باشد تا جلوه بصری شهر را زیباتر کند .

 طراحی نما عمدتا به دو دسته طراحی نمای مدرن و نمای کلاسیک تقسیم بندی می شود که بسته به کاربری ساختمان به انواع نمای تجاری ، نمای مسکونی و نمای اداری تقسیم بندی می شوند .

  همچنین نما بر اساس متریال غالب استفاده شده در آن به انواع نمای سنگی ، نمای آجری ، نمای سیمانی ، نمای گچی ، نمای شیشه ای ، نمای چوبی و نمای فلزی ورق آلومنیوم یا . . . دسته بندی می گردد .

 

دیدن نمونه کارهای زیبای طراحی نمای ساختمان

error: Content is protected !!