طراحی و اجرای آبنما

آبنما

آبنما

ارسالی توسط :ویرا طرح اسپرلوس |مهر ۷, ۱۳۹۹ |15 Comments | طراحی و اجرای آبنما | , , , , , , , , , , , , ,

برای خرید یا طراحی و ساخت یک آبنما در محل موردنظر خود، علاوه بر بررسی قیمت دقیق و به روز اب نما، می‌توانید از متخصصین شرکت‌ ویرا طرح اسپرلوس، برای طراحی آن درمحل مورد نظرتان کمک بگیرید.

ادامه
طراحی پاسیو

برکه های مصنوعی

ارسالی توسط :ویرا طرح اسپرلوس |اسفند ۱۱, ۱۳۹۸ |0 Comments | طراحی و اجرای آبنما | , , , ,

برکه‌های مصنوعی

می‌توانند محیط بسیار دلنشینی را ایجاد کنند. این نوع برکه­‌ها، در سبک طبیعت گرایانه به ویژه باغ ژاپنی به وفور دیده می­ شوند. برکه مصنوعی معمولا باید به شکل نامنظم طراحی شود تا با سبک طبیعت گرایانه، همخوانی داشته باشد. این نوع آبنماها علاوه بر زیبایی، تا حدودی باعث تلطیف و پاک­ سازی هوا می‌شوند. برکه مصنوعی با توجه به ابعادی که دارد، قابلیت اجرا در ویلا یا در حیاط را خواهد داشت. برکه مصنوعی در حیاط، معمولا ابعاد کوچک تری دارد در نتیجه قیمت ساخت برکه مصنوعی در حیاط، کمتر خواهد شد. در نقطه مقابل، هزینه ساخت برکه مصنوعی در ویلا و با ابعاد بزرگ، بیشتر است.

آبنما

اجرای برکه مصنوعی

اجرای برکه مصنوعی در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد اما واقعیت امر این است که اجرای برکه به مهارت و تخصص نیاز دارد. برای اجرای یک برکه مصنوعی، باید پیش از هر چیز خاکبرداری انجام شود. هر چه مساحت برکه مصنوعی بیشتر باشد، خاکبرداری نیز بیشتر خواهد شد.  یکی از موارد مهمی‌که در برکه مصنوعی باید به آن توجه ویژه شود، عایق بندی کف و دیواره‌های برکه است، عایق بندی کف و دیواره‌های برکه، یک کار تخصصی محسوب می‌­شود. اگر عایق بندی به خوبی صورت نگیرد، اتلاف آب و خالی شدن برکه، دور از ذهن نیست. برای این منظور پس از خاکبرداری، خاک کف برکه کوبیده خواهد شد و به شیوه‌های مختلف، عایق بندی صورت می‌گیرد.

یکی دیگر از موارد مهمی‌که در برکه‌های مصنوعی باید به آن توجه داشت، گردش آب است و نباید آب حالت ساکن داشته باشد چون علاوه بر بوی بد، تبدیل به محلی برای تجمع حشرات خواهد شد. البته گردش آب باید به شکلی نامحسوس باشد تا برکه حالت غیر طبیعی پیدا نکند. طراحی  و اجرای برکه در شرایطی که گردش آب را به همراه داشته باشد، مهارت خاصی را می‌طلبد. برای ایجاد گردش آب در برکه مصنوعی، از پمپ‌های مخصوص کمک گرفته می‌شود. گاهی در نظر گرفتن آبشار مصنوعی در کنار برکه، به جریان و حرکت آب کمک خواهد کرد.

محوطه سازی

اهمیت سنگ در برکه

بهره گیری از سنگ در برکه مصنوعی، اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند به برکه حالت طبیعی ببخشد. بعد از عایق بندی دقیق کف و دیواره‌های برکه، باید از سنگ برای تزئین اطراف برکه کمک گرفت. سنگ‌هایی که در برکه مورد استفاده قرار می‌گیرند، عمدتا ظاهری طبیعی دارند یعنی نامنظم هستند. استفاده از سنگ‌های صاف و صیقلی در اطراف برکه مصنوعی چندان متداول نیست و ظاهر طبیعی برکه را از بین خواهد برد.

نقش گیاهان در برکه مصنوعی

گیاهان در برکه مصنوعی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و باید به درستی انتخاب شوند. گیاهانی که برای داخل برکه انتخاب می‌شوند، گیاهان آبزی هستند. این گیاهان به بهبود وضعیت آب و تلطیف محیط کمک می‌کنند. از گیاهان آبزی می‌توان به نیلوفر آبی، اختر آبزی، نخل مرداب و …، اشاره کرد. گیاهان آبزی، به شیوه ای خاص در آب قرار می‌گیرند. علاوه بر این، گیاهانی هم برای اطراف برکه در نظر گرفته خواهند شد که این گیاهان عمدتا با طرح برکه مصنوعی در تناسب هستند ولی به طور کلی، گیاهانی چون زنبق رشتی و پامپاس گراس برای اطراف برکه مناسب هستند. چنانچه اطراف برکه حالت صخره ای داشته باشد، می‌توان از گیاهانی چون کتناستر یا شیرخشت، پیراکانتا، جونی پروس و…، استفاده کرد.

گیاه سنبل آبی در برکه مصنوعی

امروزه گیاه سنبل آبی به عنوان یک گیاه آبزی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد چون به راحتی در مدت زمان کوتاهی می‌تواند سطح آب را سبز کند. این گیاه اگر چه زیبا و گزینه ای ایده آل برای برکه مصنوعی به نظر می‌رسد اما واقعیت امر این است که گیاهی مهاجم به حساب می‌آید. این گیاه زندگی را برای سایر گیاهان آبزی داخل برکه مصنوعی، غیر ممکن می‌کند. علاوه بر این، از آنجایی که جاذب فلزات سنگین است، گیاهی سرطان زا به حساب می‌آید. سنبل آبی، امکان زندگی را برای ماهی‌ها و جانداران داخل برکه غیر ممکن می‌کند. پس نباید از این گیاه برای تزئین و زیباسازی برکه استفاده کرد.

ماهی کوی در برکه مصنوعی

با توجه به عمق و وسعت برکه مصنوعی، می‌توان ماهی‌های زیبایی به نام کوی فیش را برای برکه خریداری کرد. این ماهی‌ها به طبیعی تر شدن ظاهر برکه کمک می‌کنند اما باید به نگهداری از آن‌ها آشنایی داشت. در صورت نگهداری از این ماهی در برکه، نباید از هیچ نوع ماده شیمیایی داخل آب استفاده کرد. علاوه بر این، باید در زمانی که احتمال یخبندان آب وجود دارد، از ماهی‌ها مراقبت کرد. معمولا برای پیشگیری از یخ زدن آب، از یک شناور برای سطح آب کمک گرفته می‌شود. اما در شرایطی که با وجود در نظر گرفتن تمهیدات خاص همچنان احتمال یخ زدگی آب وجود داشته باشد، ماهی‌ها را از داخل برکه مصنوعی، باید جا به جا کرد.

آبنما صخره ای-سنگ آتشفشانی

آبنمای صخره ای و سنگی

ارسالی توسط :ویرا طرح اسپرلوس |اسفند ۳, ۱۳۹۸ |0 Comments | طراحی و اجرای آبنما | , , ,

آبنمای صخره ای

آبنمای صخره ای که به آن آبنمای سنگی صخره ای نیز گفته می‌شود شباهت بسیاری به صخره‌های کوهستانی داشته و در اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شود. این آبنما به خاطر شکل ظاهری و طبیعی آن، زیبا و چشم نواز بوده و احساس آرامش را به آدمی‌منتقل می‌کند. برای ساخت و اجرای این آبشار صخره ای یا آبنما صخره ای لازم است در اولین قدم محل مورد نظر را عایق کاری و لوله کشی کرد و سپس با توجه به موقعیت و شکل آبنما سنگ‌ها و صخره‌های مورد نیاز بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند.

آبنما صخره ای

آبنما صخره ای

با استفاده از پمپی مخصوص که در مکانی مناسب تعبیه می‌شود جریان آب را از قسمت ابتدایی به قسمت انتهایی آبنما صخره ای هدایت شده و با فشار تعیین شده ریزش آب لازم برای آبنما تامین می‌شود و محیطی شبیه به صخره‌های طبیعی را تداعی می‌کند. میادین سطح شهرها، پارک‌ها، مراکز تفریحی، ویلاها ، حیاط منازل، رستورانها و فضاهای سبز مکان‌های مناسبی جهت ساخت آبنما می‌باشد.

آبنمای صخره ای

آبنما صخره ای  معمولاً از سنگ‌های لاشه ای، ورقه ای و پوکه معدنی ساخته می‌شود و در منازل، مهمانسراها، سفره خانه‌ها و همچنین آبنمای باغ‌ها و آبنما خانگی به دو صورت طبیعی و مصنوعی سیمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و قابلیت ترکیب نیز دارند. کوه‌ها و صخره‌های سنگی نیز یکی از زیباترین عناصر طبیعت هستند که می‌توان از آنها در دکوراسیون استفاده و از دیدن آنها لذت برد.

آبشار صخره ای

آبشار صخره­ ای در واقع نوعی آبنماست که یک حالت طبیعی را در محیط ایجاد می‌کند. آبشار صخره ای در سبک‌های طبیعت گرایانه بسیار مورد توجه قرار دارد. این نوع آبنما برای آن دسته از افرادی که تمایل دارند صدای دلنشین آب را در محیط داشته باشند، گزینه خوبی به حساب می­آید. جانمایی آبشار صخره ای در طراحی باید به درستی انجام شود.

یکی دیگر از مواردی که ضرورت اجرای این نوع آبنما را توسط مهندسان ماهر دو صد چندان می­ کند، عایق بندی است. چنانچه آبشار صخره ای در کنار یک دیوار قرار بگیرد، حتما باید به خوبی عایق بندی برای آن صورت بگیرد. در طراحی آبشار صخره ای باید گیاهان و متریال به درستی انتخاب شوند که بدین شکل آبشار صخره ای حس خوبی را در بیننده ایجاد کند.

قیمت آبنماصخره ای:

قیمت آبنمای صخره ای با توجه به نوسانات اخیر بازار متغییر بوده برای اطلاع از قیمت دقیق آبنما صخره ای با شماره 09123268815 زیر تماس حاصل فرمائید و از قیمت‌های دقیق مطلع شوید.

فروش انواع آبنما سنگی و صخره ای, با سنگهای ساختمانی ایرانی و وارداتی و المانهای سنگی, سنگ گرانیت, تراورتن, مرمریت, مرمر, تراونیکس, ترامیت, لایمستون

آبنما شیشه ای

آبنما خانگی

ارسالی توسط :ویرا طرح اسپرلوس |اسفند ۳, ۱۳۹۸ |2 Comments | طراحی و اجرای آبنما | , , , , , , , ,

آبنما خانگی را می توان در مکان های زیادی همچون حیاط باغ ها، روی دیوار، داخل منازل، روی میز و همچنین به شکل ایستاده استفاده کرد. از جمله ویژگی های این نوع آبنما نیاز آن به فضای کمتر نسبت به دیگر انواع آبنما و همچنین صدای کم پمپ آب به دلیل نزدیکی به محل استراحت افراد می باشد. برای نصب آبنمای خانگی محدودیتی وجود نداشته و می توان آن را در هر جایی از محل زندگی نصب کرد.

ادامه
آبنما

انواع آبنما

ارسالی توسط :ویرا طرح اسپرلوس |شهریور ۱۲, ۱۳۹۸ |0 Comments | طراحی و اجرای آبنما | , , , , , , , , , , , , , ,

انواع آبنما

با گسترش و استقبال مردم از انواع آبنماها، انسان دیگر از آبنما صرفاً جهت تامین آب شرب و آب مورد نیاز خود استفاده نکرده و با ورود آن به محدوده زندگی خود به دیگر جنبه‌های آن نیز توجه کرده است. بشر با پیشرفت تکنولوژی و ساخت پمپ‌های قدرتمند، خالق فواره‌هایی با ارتفاع گاهاً ۳۰ الی ۴۰ متر شد. بعد از آن با استفاده از موسیقی تصمیم به ساخت آبنماهای موزیکال گرفته و با همراهی آب و فواره‌های قدرتمند و موسیقی، به این مهم دست پیدا کرده است. از این دست می‌توان به آبنماهای میدانی و آبنماهای فواره ای، تصویری و نوشته اشاره کرد که حتی برای زیباسازی اماکن کوچک هم قابل استفاده هستند.

امروزه مدل‌های زیادی از انواع آبنما در مراکز تفریحی، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و حتی اماکن خصوصی مانند ویلاها و خانه‌های مجلل آنها نیز مشاهده می‌شود که همگی حاصل پیشرفت انسان در خلق آبنماهای مختلف است. آبنماها انواع مختلف و متنوعی داشته که از آن جمله می‌توان به انواع آبنماهای سنگی، آبنما صخره ای، شیشه ای، ناودونی، دیواری، کوزه ای، کلاسیک، آبنمای خانگی، باغی، نوشته، مه پاش، کتیبه ای، رومیزی، کاسه ای، تصویری، موزیکال، پرده ای و آبنمای میدانی اشاره کرد.

آبنمای موزیکال

آبنمای موزیکال یا آبنمای صوتی، نمایشی هماهنگ و زیبا از نور، آب و موسیقی است که با بکارگیری انواع خروجی‌های برنامه ریزی شده کنترل می‌شود. اولین بار دانشمندان یونانی با الهام از مجسمه پرندگان و با ورود آب پرفشاری که از دهان آنها بیرون می‌آمد اقدام به ساخت این نوع آبنما نمودند. از این دست آبنماهای زیبا، آبنمای جغد بود که با استفاده از لوله‌های برنزی همچون فلوت آب را به صدای پرندگان تبدیل می‌کرد.

آبنمای موزیکال

آب همیشه و در همه حال نمادی از آرامش، لطافت و پاکی بوده است که به همراه موسیقی آرامش خاصی را به بیننده القا می‌کند. آبنمای موزیکال متشکل از حوضچه‌های زیبا با فواره‌های متنوع می‌باشد که با حرکت آب موزیک خاصی را به صدا در می‌آورد و باعث شور و نشاط و همچنین آرامش در بینندگان می‌شود.

آبنمای تصویری

یکی دیگر از انواع آبنما، آبنمای تصویری یا آبنمای نوشتاری می‌باشد. اولین آبنمای تصویری را هنرمند آلمانی به نام ژولیوس در سال ۲۰۰۵ساخت که یکی از ایده‌های نوین از این دست به شمار می‌رود. او با استفاده از فناوری‌های دیجیتال توسط برنامه ریزی آماری کلماتی را بر روی فضا ایجاد می‌کرد. این نوع آبنما با استفاده از فناوری شطرنجی و بیت مپ و همزمان سازی دریچه‌های خروجی آب اجرا می‌شود.

آبنمای تصویری

آبنمای سنتی

سادگی و آرامش محصول این آبنما بوده که در طرحها و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود. در بیشتر موارد دارای فواره‌های بلند و چراغهایی برای تزئین آن در شب می‌باشد. پارک‌ها، اماکن تفریحی، بلوارهای سطح شهر، حیاط منازل و مساجد و غیره مکان‌های مناسبی است که می‌توان از این نوع آبنما استفاده کرد و اینکه این نوع آبنما بیشترین استفاده عمومی‌را در بین آبنما‌ها دارد. آبنمای سنتی شباهت زیادی به آبنماهای ساده و قدیمی‌دارد.

آبنمای سنتی

آبنمای ناودونی

یکی دیگر از انواع آبنماها, آبنمای ناودونی است که شباهت زیادی به ناودون‌های قدیمی‌منازل دارد. روش ساخت آن به این صورت است که بوسیله پمپ آب را به بالاترین قسمت آبنما برده و از آنجا به قسمت پایین آبنما که می‌تواند کاسه‌های مخصوص باشد سرازیر می‌شود. این آبنما به دو صورت بدون نیاز به لوله کشی و یا نیازمند لوله کشی تهیه می‌شود. ویلاها، حیاط و نورگیرهای منازل، باغها از جمله مکان‌هایی است که این نوع آبنما در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع آبنما اصولا بصورت پیش ساخته بوده و به راحتی و در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به تخصص قابل نصب می‌باشد.

آبنما ناودونی

آبنمای باغی

آبنما در معماری حوضچه ای کوچک و پر آب بود که به رودخانه یا قنات‌ها متصل بوده و آب مورد نیاز مردم را تامین می‌کرد. با گذشت زمان و تحول در ساخت آبنماها امروزه از چراغها و لامپ‌های تزئینی برای هرچه زیباتر شدن آبنما استفاده کرده و جلوه ای خاص را برای ایجاد آرامش در بینندگان فراهم می‌آورند. این نوع آبنما را می‌توان در میادین شهرها و همچنین طراحی محوطه تالارها و باغهای عروسی اجرا کرد.

آبنمای باغی

آبنمای مه پاش

نوعی دیگر از آب نما، آبنمای مه پاش می‌باشد. روش و عملکرد این آبنما به این صورت است که در این نوع آبنما به وسیله نازل‌های مخصوص خود آب را به صورت پودر و ذرات بسیار ریزی در می‌آورد که به خاطر وزن پایین این ذرات هنگام برخورد با هوا تبدیل به بخار شده و ذرات آن شبیه مه می‌شوند. رطوبت و ایجاد فضای دل انگیز حاصل از این نوع آبنما و ذرات ریز آن احساس زیبای بودن درکنار آبشاری بزرگ را القا می‌کند.

آبنمای مه پاش به دلیل ایجاد رطوبت و تغییر دما و تاثیر آن در کیفیت هوای محیط‌های گرم و خشک از اسقتبالی زیادی در بین افراد برخوردار بوده و معمولاً در رستوران‌ها، مراکز تفریحی و حتی حیاط منازل نیز از آن استفاده می‌شود.

آبنما مه پاش

آبنمای میدانی

از دیگر آبنماهای موجود، آبنمای میدانی است که به دلیل وسعت محیط و فضای مرتبط با آن برای زیباسازی محوطه‌ها ساخته می‌شود. جریان آب و شنیدن صدای آن موجب آرامش است از این رو با استفاده از آبنمای میدانی در مراکز پرجمعیت و عمومی‌مثل میادین و پارک‌ها موجب آرامش افراد شده و لحظات آرامی‌را برای عموم مردم و بینندگان فراهم می‌سازد. به دلیل عدم استفاده از تزئینات و زیورآلات، آبنمای میدانی ظاهری ساده تر از دیگر آبنماها داشته و به راحتی در بلوارها، میدان‌ها و غیره قابل استفاده می‌باشد.

آبنمای کوزه ای

در این نوع آبنما از تعدادی کوزه استفاده می‌شود. آب را به وسیله پمپ به شکلی کاملاً حرفه ای به درون کوزه‌ها هدایت شده و سپس از درون کوزه به خارج از آن هدایت می‌شود. آبنمای کوزه ای به دو صورت با لوله کشی و یا بدون لوله کشی به سفارش مشتری ساخته می‌شود. لازم به ذکر است که در مدل آبنمای کوزه ای بدون لوله کشی می‌توان آب را به هرکجا که مناسب باشد جابه جا کرد. پارک‌ها و مراکز تفریحی، حیاط منازل و ویلاها، لابی هتل‌ها و غیره مکان‌هایی می‌باشند که می‌توان از آبنمای کوزه ای استفاده کرد.

آبنمای کوزه ای

آبنما کوزه ای

آبنمای کتیبه ای

در این نوع آبنما که به شکل کتیبه ساخته می‌شود می‌توان در ابعاد مختلف هم جهت اجرا در مصارف داخلی و هم در جهت اجرا در مصارف خارجی از آن استفاده کرد که به دو صورت با لوله کشی و بدون لوله کشی انجام می‌شود. در مصارف بدون لوله کشی می‌توان آبنما را به سادگی جابه جا کرد و در مکان مورد نظر از آن استفاده کرد و همچنین در برخی موارد می‌توان آن را داخل دیوار تعبیه کرد که نمایی زیبا به دیوار می‌دهد. پارک‌ها، اماکن عمومی‌و تفریحی، حیاط منازل و ویلاها، لابی هتل‌ها، پذیرایی منازل، سالن‌های انتظار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مکان‌هایی هستند که می‌توان از آبنمای کتیبه ای استفاده کرد.

آبنما کتیبه ای

آبنمای کاسه ای

این نوع از آبنما همانطور که از اسمش پیداست شکلی شبیه کاسه‌های معمولی در آشپزخانه را دارد و به همین دلیل به آن آبنمای کاسه ای می‌گویند. با توجه به سفارش مشتری آبنمای کاسه ای را می‌توان در ابعاد مختلفی از یک تا چند کاسه بزرگ و کوچک ساخته و نصب کرد. گاهی اوقات آبنمای کاسه ای به اندازه ای کوچک است که می‌توان آن را روی میز تعبیه کرد. پارکها، میادین سطح شهر، اماکن تفریحی و دیدنی، بلوارها، حیاط منازل و ویلاها مناطقی هستند که می‌توان از آبنمای کاسه ای استفاده کرد.

آبنمای کاسه ای

آبنمای رومیزی

این آبنما یکی از کوچکترین آبنماها نسبت به آبنماهای دیگر است. برای ساخت آن از هر نوع وسیله ای می‌توان استفاده کرد. پلاستیک، شیشه، سفال، فلزات و عموما فایبر گلاس . برای زیبایی و جلوه آن از چراغهای رنگی ضد آب استفاده شده که به آن خصوصاً در شب زیبایی دو چندان می‌دهد. جهت راه اندازی و عملکرد این آبنما، آب بوسیله پمپ آب بی صدا و تقریبا ضعیفی از آبی که در کف آبنما وجود دارد را به سمت بالای آبنما رومیزی فرستاده شده و آب سرازیر شده از آبنما به سمت پایین آبنما و مخزن آب هدایت شده و این عمل بصورت چرخشی ادامه پیدا خواهد کرد و جالب آنکه به هنگام لزوم می‌توانید به مقدار مورد نیاز آب به داخل آن اضافه کنید.

آبنمای رومیزی

آبنمای ستونی

یکی دیگر از انواع آبنماآبنمای ستونی است که با ظاهری متفاوت انواع گوناگونی دارد و به دو صورت کلی ساخته می‌شود.

  • آبنمای ستونی با نیاز به لوله کشی آب: همانطور که از نامش مشخص است این آبنما نیاز به لوله کشی داشته و می‌توان از آن برای پارک‌ها و مراکز تفریحی، لابی هتل‌ها، داخل حیاط منازل و غیره استفاده کرد.
  • آبنمای ستونی بدون نیاز به لوله کشی: آبنمایی محبوب با متقاضی زیاد که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است و به شکل آماده و پیش ساخته عرضه می‌گردد. نحوه عملکرد آن بدین صورت است که پمپی که در آن تعبیه شده است آب موجود در کف این آبنما را بصورت چرخشی به جریان می‌اندازد و تا زمانی که آب در داخل سینک آبنما باشد این گردش آب جریان خواهد داشت. از امتیازات این آبنما این است که به صورت پیش ساخته و براساس وسعت و فضا موجود آماده و تحویل مشتری می‌شود و همچنین برای زیبایی بیشتر از چراغهایی رنگی و زیبا استفاده می‌شود.

آبنما ستونی

آبنمای نوشته

آبنمای نوشته را هم در محیط‌های باز و هم در محیط‌های  بسته می‌توان اجرا کرد. در اجرای این آبنما متن و برنامه ریزی‌ها از قبل تعیین شده و قابلیت نمایش انواع متن به وسیله ریزش آب وجود دارد. برای زیباتر شدن از چراغها و لامپ‌های مخصوص استفاده می‌شود که جلوه ای خاص به متن می‌دهد. همچنین در برخی از مدل‌های این آبنما اشعاری را در برنامه آن ثبت کرده و همزمان با اجرای متن آبنما صوت آن نیز پخش می‌شود و احساس خاصی را به بیننده القا می‌کند و زیبایی دو چندان به محیط می‌دهد. در بین آبنماهای امروزی آبنمای نوشته یکی از جدیدترین نوع آبنماهاست که مردم علاقه زیادی به آن نشان داده اند.

آبنما نوشته

 

دیدن نمونه کارهای زیبای انواع آبنما

 

ابنما شیشه ای

آبنما شیشه ای

ارسالی توسط :ویرا طرح اسپرلوس |مرداد ۳۰, ۱۳۹۸ |0 Comments | طراحی و اجرای آبنما | , , , , , , ,

یکی از انواع آبنماهایی که محبوبیت زیادی بین همگان پیدا کرده آبنما شیشه ای (آبنمای حبابی) است. این نوع آبنما را در اتاق های انتظار آپارتمان های مجلل، لابی هتل ها و در اکثر پارک ها و مراکز درمانی می توان مشاهده کرد که زیبایی و جذابیت دو چندان به این محل ها داده است.

ادامه
آبنما کوزه ای

آبنما در دکوراسیون داخلی

ارسالی توسط :ویرا طرح اسپرلوس |تیر ۲۳, ۱۳۹۸ |0 Comments | طراحی و اجرای آبنما | , , ,

آبنما در دکوراسیون داخلی

رواج یافتن آبنما در دکوراسیون داخلی ساختمانها و ادارات و مراکز درمانی باعث بوجود آمدن محیطی آرام و با نشاط میشود.آبنما انواع مختلفی دارد و برای مثال آبنما پرده ای و آبنما شیشه ای در سالن انتطار هتل‌ها یا داخل لابی ساختمانها  استفاده میشود در بعضی از منازل بزرگ آبنما سنگی و آبنما پرده ای نیز استفاده میشوند.

وجود[آبنما در طراحی داخلی] ساختمانها باعث آرامش روح اشخاصی که بیننده آبنما هستند میشود.برای طراحی داخلی ساختمان‌ها آبنماهای متفاوتی وجود دارد که بستگی به سلیقه و اندازه ی محوطه ی آن قسمت استفاده میشود.در گذشته از آبنما برای زیبا سازی باغ‌ها و کاخ‌ها و قصرهای با شکوه استفاده می‌شد.اما امروزه از آبنما برای تمام  مکانهایی خصوصی و دولتی و حتی منازل  و مراکز درمانی از آبنما مختلفی استفاده میشود که بسیار در روحیه افراد ساکن آن محدوده تاثیر بسزایی دارد.

آبنما در دکوراسیون داخلی-آبنما پرده ای

در بازار آبنماهایی با ابعاد و متریال‌های مختلف برای داخل حیاط، روی میز و در حالتهای ایستاده و متصل به دیوار وجود دارد. عواملی مانند زیبایی، اندازه مناسب، کیفیت عالی، مکان قرارگیری و‌هارمونی رنگ با دکوراسیون داخلی تاثیر به سزایی در انرژی مثبت آبنما بر فضای مجاورش دارد.

بر اساس سبک فنگ‌شویی بهترین مکان برای قرارگیری آبنما ضلع شرقی، جنوب شرقی و شمال خانه می‌باشد. از قرار دادن آبنما نزدیک به شومینه، شوفاژ یا بخاری خودداری کنید ضمنا اتاق خواب به هیچ عنوان مکان مناسبی برای قرار دادن آبنما نمی‌باشد.

محبوب ترین فضای داخلی برای قرار دادن آبنما اتاق نشیمن است.در سال‌های اخیر داشتن آبنما در دکوراسیون داخلی طرفدارهای زیادی را به خود جذب کرده است. آبنما‌ها حس سرزندگی، لطافت و مدرن بودن را به دکوراسیون داخلی می‌دهند.

آبنما پرده ای-سنگ ساختمانی

Call Now Buttonمشاوره تخصصی رایگان