ارسالی توسط :vtsland |نوامبر 10, 2017 | طراحی ویلا

طراحی ویلا :

در فرهنگ فارسی معین از ویلا به خانه ییلاقی و خانه ای که معمولا دارای باغ و باغچه باشد ، نام می برد .لذا ویلا بنا به تعریف بالا دو مشخصه دارد : اول اینکه تمام ملزومات یک خانه را داراست و دوم اینکه محوطه آن آرامش و شادابی همچو باغ را القا می کند .

نمونه طراحی ویلای کلاسیک:

در طراحی ویلا 2 مشخصه بارز باید مورد توجه قرار گیرد :

  • طراحی ویلا باید متناسب با اقلیم آن منطقه باشد و از متریال همگون و همسو با محیط اطراف خود استفاده شود . ویلا به عنوان یک المان تحمیلی معمولا در فضای سبز یا محوطه های دست نخورده کم سکونت ، ساخته می شود . پس بهتر است تا حد امکان طراحی ویلا به گونه ای باشد که نه تنها چشم انداز را خدشه دار نکند ، بلکه به زیبایی فضا نیز بیافزاید .
  • طراحی ویلا باید بگونه ای باشد که بیشترین آرامش خاطر و راحتی را در هنگام استفاده برای شخص ایجاد کند . چراکه اساسا از ویلا به منظور استراحتگاه موقت استفاده می شود.
  • نمونه طراحی ویلای مدرن:

  بدین منظور طراحان و سازندگان ، ویلا ها را از لحاظ معماری به دو دسته کلی تقسیم می کنند و آن ویلای مدرن و ویلای کلاسیک می باشد . این دو از بابت صورت بصری تفاوتهای بسیاری دارند ولی از لحاظ عملکرد و مشخصات عنوان شده کاملا یکسان عمل می کنند . هر چند که در ویلای مدرن ، دست طراح و سازنده برای محقق کردن هر چه بهتر موارد ذکر شده باز تر است ، لیکن در ویلای کلاسیک هم این مهم صورت می گیرد.

  مجموعه VTS با بهره مندی از مهندسین سازه ، معماری ، فضای سبز ، تاسیسات برقی و مکانیکی توان طراحی و تهیه و اجرای پروژه های ویلایی را به صورت EPC  ، در قالب های قرارداد پیمانکاری و پیمان مدیریت داراست که متناسب هزینه و سلیقه کارفرما طراحی و اجرا می گردد که در این زمینه نمونه هایی در خور و قابل ادعا ارائه نموده است .

 

دیدن نمونه کارهای زیبای طراحی و ساخت ویلا