4.6/5 - (17 امتیاز)

در بین آبنماها، آبنما خانگی جایگاه ویژه ای دارد چراکه یکی از محبوب ترین عناصر در دکوراسیون داخلی مخصوصاً در سبک فنگ شویی است. آبنماهای خانگی در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف و جنس‌های متنوع به وفور یافت می‌شود و می‌توان با هزینه ای کم اقدام به ساخت یا خرید آن کرد. آبنمای پرتابل (آبنمای قابل حمل)، از انواع آبنمای خانگی محسوب می‌شود که انواع مختلف آن با ابعاد متفاوت ساخته و به بازار عرضه می‌شود.آبنمای رومیزی،  آبنما شیشه ای، آبنمای حبابی از انواع آبنمای قابل حمل هستند .

آبنما خانگی

آبنما خانگی را می‌توان در مکان‌های زیادی همچون حیاط باغ‌ها، روی دیوار، داخل منازل، روی میز و همچنین به شکل ایستاده استفاده کرد. از جمله ویژگی‌های این نوع آبنما نیاز آن به فضای کمتر نسبت به دیگر انواع آبنما و همچنین صدای کم پمپ آب به دلیل نزدیکی به محل استراحت افراد می‌باشد. برای نصب آبنمای خانگی محدودیتی وجود نداشته و می‌توان آن را در هر جایی از محل زندگی نصب کرد.

آبنما خانگی

این نوع ابنما از پاشش و ریزش کمتری نسبت به سایر آبنماها برخوردار است. در ساخت و نصب این نوع ابنما می‌بایست دقت لازم صورت گیرد تا اندازه آبنما متناسب با دکوراسیون داخلی و لوازم منزل بوده و‌هارمونی لازم را داشته باشد. چنانچه آبنمای خانگی در داخل حیاط منزل ساخته شود می‌توان با در نظر گرفتن محیط و ابعاد حیاط برای زیبایی بیشتر و با شکوه جلوه دادن آن از آبنمای خانگی بزرگتر و با پاشش و صدای بیشتری استفاده کرد.

ویدئویی از آبنمای خانگی در پاسیو پروژه سعادت آباد تهران

انواع آبنما‌های مناسب برای فضای خانه

اصولا آبنما‌ها ی خانگی را در ضلع شرقی و ضلع شمالی قرار می‌دهند.
آبنمای دیواری:  (به دیوار نصب شده و دارای اندازه‌های کوچک و بزرگ است)

از جمله آبنما‌های دیواری می‌توان به آبنما شیشه ای، آبنما حبابی، آبنما پرده ای و… اشاره کرد.

  1. آبنما موزیکال
  2. آبنما فواره ای
  3. آبنما آبشاری
  4. آبنما صخره ای
  5. آبنما سنگی
  6. آبنما مدرن
  7. آبشار صخره ای
  8. آبنما مجسمه ای

ساخت آبنما خانگی با سیمان

امروزه آبنماهای سیمانی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته اند و افراد زیادی طرفدار ساخت آبنما با سیمان هستند. یکی از دلایلی که ساخت آبنما با سیمان مورد توجه قرار گرفته است، ارزان بودن این نوع متریال به نسبت سنگ محسوب می‌شود. طراحی و ساخت آبنما با سیمان، بیشتر برای فضاهایی کاربرد دارد که به سبک مدرن طراحی شده اند. این نوع آبنماها به دلیل سادگی، مناسب طرح‌های کلاسیک مجلل نیستند. علاوه بر این، ساخت آبنما با سیمان به شکل منظم، برای سبک طبیعت گرایانه کاربردی ندارد.

دیدن نمونه کارهای زیبای آبنما خانگی