در عصر امروز خانه‌های ویلایی یکی از محبوب ترین انواع خانه‌ها به شمار می‌روند که در مقایسه با دیگر سکونتگاه‌ها و خانه‌ها، از لحاظ زیبایی برتری خاصی دارند. با وجود این که امروزه ویلاها و خانه‌های ویلایی بسیار کمیاب تر از دهه‌های گذشته هستند، اما هنوز هم افراد زیادی وجود دارند که زندگی در خانه‌های ویلایی را نسبت به زندگی در خانه‌های آپارتمانی ترجیح داده و علاقه مند به داشتن آن‌ها هستند.

همان طور که گفته شد ویلاها از لحاظ زیبایی فضای داخلی و خارجی، نسبت به دیگر سکونتگاه‌ها و به خصوص آپارتمان‌ها بهتر هستند و دلیل آن نیز، تنوع بیشتر طرح‌های سازه‌های ویلایی، و خلاقانه تر بودن آن‌ها است.

طراحی ویلا

ما در شرکت ویرا طرح اسپرلوس با رعایت تمام اصول طراحی ویلا از جمله توجه به اقلیم محیط و منطقه، توجه به حس زیبایی شناسی کار فرما و ارائه مشاوره درست و به جا به کارفرمایان در جهت انتخاب و تصمیم گیری درست در رابطه با سبک طراحی ویلا، توجه به مساحت و پتانسیل زمین و همچنین توجه به بودجه و شرایط اقتصادی افراد، توانسته ایم خاطره ای خوش از اعتماد مشتریان به تیم طراحی و اجرای خود، رقم بزنیم.
همچنین از ملاحظات حین اجرا، شما عزیزان می‌توانید از نظارت‌های مهندسین و مشاوره‌های ارزنده متخصصین ما در این امر بهره مند شوید تا درست ترین مسیر را برای اجرای ویلا رویایی خود طی کنید.

 

دیدن نمونه کارهای بیشتر از طراحی و اجرای ویلا

هدف از طراحی ویلا چیست؟

هدف از طراحی ویلا، طراحی یک فضای امن و راحت، مطابق سلیقه و نیاز شما، درست مانند محل زندگی تان و حتی به مراتب راحت تر و ایده آل تر است.
در واقع شما هنگامی‌که تصمیم به ساخت ویلا می‌گیرید باید تمام جوانب را بسنجید، انتظاراتی که از یک خانه ویلایی دارید از جمله زمان‌هایی که می‌خواهید در آنجا بگذرانید، افرادی که ممکن است همراه شما باشند، ایده آل‌هایی که از یک خانه لوکس و راحت دارید.
شما در طراحی ویلا، تمام آنچه که مورد انتظار تان است و همه کم و کاستی‌هایی که ممکن است در محل زندگی دائم شما وجود داشته باشد را در نظر می‌گیرید، و بر اساس این نیاز‌ها و خواسته‌ها که به یک طراح ویلا منتقل می‌کنید، طرح اولیه ای از ویلا شما تشکیل می‌شود.
اینکه ویلای شما چه سبکی داشته باشد، برای مثال مدرن یا کلاسیک و دوبلکس یا فلت بودن آن با توجه به نیاز‌های شما و شرایط مالی و بودجه تخصیص یافته شما در این امر تعیین می‌شود.
شما هستید که تصمیم نهایی را می‌گیرید پس بهتر است قبل از مراجعه به یک طراح ویلای مجرب و متخصص، لیستی از همه آنچه که می‌خواهید در ویلای شما باشد و حتی چیزهایی که در منزل ندارید و دوست دارید که در ویلا باشد تهیه کنید.
این موارد می‌تواند مواردی چون استخر، شومینه، روف گاردن، باشگاه خانگی، اتاق لباس، آشپزخانه کثیف، بار، میز بیلیارد، تی وی روم، اتاق خواب مستر و اتاق خواب مهمان و… باشد که اکثرا در خانه‌های آپارتمانی امروز، با فضای‌های محدود و انبوه سازی مجتمع‌ها، از این موارد بی بهره هستیم.

طراحی ویلا مدرن

مراحل طراحی و ساخت ویلا(اصول طراحی ویلا) چیست؟

1)انتخاب زمین ویلا در موقعیت مکانی مناسب جهت طراحی ویلا

درست است که لوکیشن زمین با توجه به خواست شماست اما پیش از تهیه زمین باید به یک سری نکات توجه داشته باشید، مثلا نزدیکی زمین به مراکز خدماتی یا حتی مغازه و سوپر مارکت و همینطور یه مرکز درمانی محلی.
از لحاظ سیل خیز بودن، خطر بهمن و سایر این موارد نیز باید به آن توجه داشت. پس از این مسائل باید به دوری از آلودگی‌های صوتی و زیست محیطی نیز توجه کرد.

2)بررسی وضعیت زمین ویلا قبل از طراحی ویلای شما

عموما اکثر زمین‌های غیر شهری دارای ناهمواری هستند و یا اینکه در شیب واقع شده اند. پس نیازمند آن هستیم که با کمک طراحان و نقشه برداران، یک نقشه از توپوگرافی و ابعاد زمین تهیه شود و سپس سایت پلان ویلا تعریف می‌شود. زمین خود را در زنده ترین فضاهای آن منطقه انتخاب کنید. از مکانهای دور افتاده و منزوی و خالی از سکنه دوری کنید. زمین را در خیابان اصلی و با عرض حداقل 16 متر انتخاب کنید.
از زمین‌هایی که در دامنه هستند و یا دارای آبهای زیزرزمینی هست بپرهیز کنید و بهتراست اگر در مناطقی باشید که نزدیک به یک مکان عمومی‌مانند درمانگاه، مسجد و غیره باشد.

3)بررسی و برآورد هزینه‌های ساخت و ساز ویلا و قیمت تمام شده ویلا

با این وجود که در نهایت بودجه مورد نظر شما و آنچه را که برای طراحی و ساخت ویلا خود در نظر گرفته اید، همه جوانب را تحت تاثیر قرار میدهد، اما شما با در جریان گذاشتن متخصصین و مشاوره با آنها می‌توانید، بهترین تصمیم ممکن را باتوجه به شرایط خاص خود اتخاذ کنید. البته باید بدانید که برای داشتن یک ویلای(به فرانسوی و انگلیسی: villa)  راحت و زیبا و کار آمد نیاز به صرف هزینه‌های زیاد نیست. تیم تخصصی ویرا طرح اسپرلوس با خلاقیت و تجربه کافی بهترین‌ها را برای شما عزیزان تهیه می‌کند.

4)بررسی و تعیین نسبت سازه ویلا به فضای باز

در این بخش باید زیر بنای ویلا و فضای موجود جهت طراحی محوطه ویلا محاسبه و مشخص شود.
در هر منطقه و موقعیت مکانی میزان مجاز ساخت و ساز در آن منطقه خاص و همچنین خواست شما و نیاز شما از فضای موجود به اندازه ویلا و طبقات آن تاثیر می‌گذارد. در صورتی که فضای در اختیار شما وسیع باشد و متراژ زمین بزرگ تر باشد شما برای تعیین سبک  ویلای خود انتخاب‌های بیشتری دارید.
اما این به این معنا نیست که اگر فضای محدود تری دارید، باید از بخشی از خواسته‌های خود چشم پوشی کنید و تنها به این نیاز است که پلان شما دقیق تر طراحی شود، تا از فضاها حداکثر استفاده بشود.

5)انتخاب و تعیین سبک طراحی ویلا

سبک طراحی ویلا از ذهن و سلیقه شما و ذهن طراحان شما برای جان دادن به ایده‌های شماست.
همچنین پلان‌های ویلایی پتانسیل خوبی برای پیاده سازی هر نوع سبک طراحی و ساخت ویلا را دارند پس در نهایت نظر شما تعیین کننده می‌باشد. همچنین برای ایده یابی توجه به بافت مسکونی آن منطقه نیز میتواند راه مناسبی باشد.
شرکت ویرا طرح اسپرلوس، از ایده تا اجرا همراه شماست و پاسخگوی تمام سوالات و ابهامات شما در هر زمینه می‌باشد.

 

طراحی ویلا

چند نمونه از سبک‌های مشهور طراحی ویلا

طراحی ویلا یکی از حرفه‌ها و فعالیت‌های مهم است که هدف آن خلق کردن یک ویلا با سبک مورد نظر و ظاهر زیبا است. از آن جایی که شما آزادی بیشتری در طراحی و ساخت ویلا دارید، پس می‌توانید خانه ویلایی خود را تا حد بسیار زیادی شبیه به خانه رویایی و ایده آل خود بسازید.

از آن جایی که طراحی ویلا یک حرفه نسبتا قدیمی‌است، تا به حال دست خوش تغییرات زیادی شده است و با پیشرفت کردن دانش معماری سبک‌های متفاوتی هم از طراحی ویلا به وجود آمده و رشد کرده اند؛ البته با وجود تنوع زیادی که در این حرفه وجود دارد، برخی از سبک‌های طراحی هستند که نسبت به سایر سبک‌ها از محبوبیت و جذابیت بیشتری برخوردار هستند. در ادامه مطلب چند مورد از سبک‌های مشهور در طراحی ویلا معرفی شده اند.

طراحی ویلا مدرن

سبک مدرنیسم، یکی از سبک‌های بسیار مشهور و پر طرفدار در ایران و سایر کشورهای جهان است؛ همین امر سبب شده است که بسیاری از ویلاهایی که امروزه می‌بینید، بر پایه این سبک طراحی شده ند. با وجود این که ممکن است سبک طراحی ویلا مدرن نسبت به سایر سبک‌ها جدیدتر باشد، اما به دلیل زیبایی و ویژگی‌های جالبی که دارد در همین مدت زمان کوتاه توانسته تا به یکی از سبک‌های مورد علاقه بسیاری از معماران و طراحان داخلی تبدیل شود. البته بهتر است بدانید که از سبک مدرن تنها برای ساخت ویلا استفاده نمی‌شود و این سبک در ساخت بناهای دیگر مانند آپارتمان‌ها نیز کاربرد وسیعی دارد.

بیشتر زیبایی طراحی‌های مدرن به دلیل ساده بودن آن‌ها است. طراحی مدرن با وجود این که خاص است، اما محدودیتی خیلی زیادی در آن وجود ندارد و به همین دلیل امکان ندارد که ویلاهای طراحی شده بر اساس این سبک ظاهرهای خیلی شبیه به هم پیدا کنند. بناهای مدرن از لحاظ به کارگیری رنگ نیز، نامحدود هستند اما بنا به دلایلی معمولا رنگ‌های خنثی به میزان زیادی در آن‌ها به کار می‌روند؛ البته طراحان سبک مدرن در کنار رنگ‌های خنثی از رنگ‌های روشن نیز استفاده می‌کنند تا رنگ‌ها در کنار یکدیگر ترکیب خوبی را پدید بیاورند.

یکی دیگر از بهترین ویژگی‌های سبک مدرن، محدودیت نداشتن در استفاده از مصالح است. شما می‌توانید برای ساخت ویلا مدرن از مصالح رایجی نظیر بتن و همین طور مصالحی نظیر انواع چوب‌ها، شیشه‌های ساده و یا رنگی طرح دار و … استفاده کنید؛ با این حال رایج ترین مصالحی که در ساخت ویلا مدرن به کار می‌روند، سیمان و بتن هستند.

یکی از مشهورترین المان‌هایی که امروزه در طراحی‌های مدرن استفاده گسترده ای دارد، شیشه است. فضای خارجی بخش زیادی از ویلاهای مدرن دارای بخش‌ها و سطوح شیشه ای است که بر اساس اشکال ساده طراحی می‌شوند. این سطوح شیشه ای علاوه بر جلوه خاصی که به ویلا می‌دهند، می‌توانند بهره گیری بیشتری از نور طبیعی داشته باشند. پنجره‌های بزرگ و زیبای ویلاهای مدرن که بر پایه شکل‌های ساده تر ساخته می‌شوند به نور پردازی ویلا کمک کنند.

نورپردازی و نوع آن در طراحی و ساخت ویلا مدرن بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل عمدتا برای طراحی این دسته از ویلاها طیف وسیعی از چراغ‌ها و لامپ‌ها به کار می‌روند.

طراحی ویلا

در سبک طراحی ویلا مدرن جمله معروف  Form Follows Function  (فرم دنباله عملکرد است)، صادق است.
یعنی فضا و فرم آن از عملکرد و نوع استفاده از آن تبعیت می‌کند. به همین دلیل است که فضا با طراحی مدرن دلنشیتن تر و با سبک سلیقه جامعه مدرن امروزی همسو تر است. در طراحی ویلای مدرن برخی ازفرم‌ها مکعبی و ترکیبی از پیوستن احجام در یکدیگر است. طراح ویلا با استفاده از سطوح قائم و افقی و همچنین پر و خالی کردن آنها، به فرم مورد نظر خود می‌رسد. این فرمها به دلیل داشتن زوایای ۹۰ درجه، بیشترین فضا را در چیدمان به استفاده کننده می‌دهد.

فرم کلی ساختمان نسبت به برنامه فیزیکی و دیاگرام‌های افقی و عمودی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. اگر ویلا به سبک مدرن دوبلکس باشد، فضا پویا تر شده و حجم ساختمان جذابتر می‌شود. بعد از شکل گیری حجم کلی ویلا بخش‌های دیگر طراحی شروع می‌شود. هرکدام از فضا‌ها، محوریت خاص خود را دارند.
مثلا آشپزخانه یک ویلای مدرن می‌بایست طوری طراحی شود که به استفاده کننده آن این امکان را بدهد علاوه بر تسریع در امر آشپزی، لذت کافی از فضا به جهت وجود نور کافی، تهویه درست و هوشمندی فضا را ببرد. در سبک‌های دیگر طراحی مدرن، استفاده از خطوط منحنی به جهت القای آرامش بیشتر، مرسوم است.

همچنین احترام به طبیعت و زمینی که در آن ویلا احداث می‌شود، گاهی طراح را بر آن می‌دارد که طرح خود را به گونه ای که کمترین آسیب به محیط زیست بزند، اجرا کند. نگهداری درختان کهنسال در هر کجای پلان زمین، استفاده از شیب طبیعی زمین، طرح‌های طبیعت گرایانه، همه و همه در طراحی مدرن قابل امکان است.

طراحی ویلا مینیمال

سبک طراحی مینیمال یکی از سبک‌های ساده در طراحی ویلا است که علاقه مندان زیادی هم دارد. سادگی طرح‌های مینیمال به قدری چشم گیر و جذاب است که می‌تواند نظر هر شخصی با هر نوع سلیقه ای را به خود جلب کند. در این سبک طراحی، طراحان تمام سعی خود را می‌کنند تا جلوه دلخواه و مد نظر خود را با استفاده از ساده ترین طرح‌ها به دست بیاورند.

طراحی‌های مینیمال فضاهای دلباز و به دور از پیچیدگی را به ویلای شما می‌دهند. یکی از مشخصه‌های این سبک، به حداقل رساندن تعداد دیوارها است؛ پر استفاده ترین و پرکاربردترین رنگ‌ها در ساخت دیوارهای مینیمال، رنگ‌های روشن هستند.

یکی از خصوصیات مشترک سبک طراحی مینیمال، مهم بودن نورپردازی و تاکید بر آن است. طرح درها و پنجره‌های ساخته شده در این سبک، تماما ساده هستند. همان طور که گفته شد اصلی ترین شاخصه طراحی ویلا مینیمال، ساده بودن آن است و به همین دلیل معمولا تمامی‌اجزای موجود در داخل و خارج این ویلاها، جزئیات زیادی ندارند؛ همین امر باعث می‌شود که دکوراسیون و تزئینات مینیمال بسیار ارزان و کم هزینه باشند.

طراحی ویلا مدرن مینیمال

طراحی ویلا کلاسیک

ویلاهای کلاسیک با استفاده از سبک معماری کلاسیک ساخته می‌شوند. سبک معماری کلاسیک قدمت زیادی دارد و شروع آن از یونان باستان بوده است. سبک کلاسیک به نوعی سبک معماری سنتی کشورهای اروپایی محسوب می‌شود.

یکی از اهداف مهم سبک کلاسیک نشان دادن یک نمای با شکوه و با عظمت است و به همین دلیل در این سبک از المان‌های تزئینی بزرگ و منظم مانند طاق‌های عظیم، ستون و سرستون‌های بزرگ و مجلل، مجسمه‌ها و … به وفور استفاده می‌شود. یکی از پر استفاده ترین مصالح به کار رفته در طراحی ویلا کلاسیک، سنگ است.

ویلاهای کلاسیک معمولا سازه‌های بزرگ و مرتفع با ستون‌های بلند و همین طور پنجره‌های منظم و اشیائی با خاصیت‌های تزئینی هستند. رنگ‌های روشن کاربردهای وسیع و گسترده ای در ویلاهای کلاسیک دارند اما این رنگ‌ها معمولا در کنار رنگ‌های خنثی و یا تیره به کار می‌روند.

همان طور که گفته شد سنگ‌ها در ساخت ویلاهای کلاسیک نقش پررنگی و مهمی‌دارند و به همین دلیل است که تقریبا تمامی‌نماهای کلاسیک با استفاده از سنگ ساخته می‌شوند و به همین دلیل، معماری‌های کلاسیک می‌توانند به نسبت سبک‌های مینیمال کمی‌گران قیمت تر باشند.

عمدتا تمامی‌شکل‌ها در طراحی فضای داخلی و فضای خارجی و ویلاهای کلاسیک به یک اندازه به کار می‌روند، اما بیشتر معماران سبک کلاسیک سعی بر این دارند تا از شکل‌های منحنی بیشتر از شکل‌های دارای زاویه تیز استفاده کنند.

علاوه بر سنگ‌ها، یکی دیگر از مصالح پر استفاده در طرح‌های کلاسیک، چوب‌ها هستند. چوب به دلیل ظاهر و رنگی که دارد، می‌تواند به فضا ظاهری گرم و آرام ببخشد؛ یکی دیگر از مزایای چوب‌ها، متنوع بودن آن‌ها است. چوب‌ها با ظاهرهای متفاوتی که دارند می‌توانند هر نوع جلوه ای که طراح به آن علاقه دارد را پدید بیاورند.

طراحی ویلا در دماوند

سازه‌های کلاسیک معمولا در فضای داخلی خود، دارای گچ کاری‌های فراوان، زیبا و ظریف هستند؛ این گچ کاری‌ها می‌توانند یک مکمل عالی برای دکوراسیون چوبی باشند. این گچ کاری‌ها از طرح‌های سنتی پیروی می‌کنند و به صورت کاملا متوازن و قرینه پیاده سازی می‌شوند. با وجود این که اجرای ویلا کلاسیک می‌تواند کمی‌پر هزینه باشد، اما اگر به معماری‌های غربی علاقه داشته باشید، به هیچ عنوان از انتخاب این سبک طراحی پشیمان نخواهید شد. اگر به منظم بودن دکوراسیون اهمیت می‌دهید، مطمئنا عاشق سبک‌های کلاسیک خواهید شد.

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی پلان ویلا

طراحی پلان ویلا جهت گیری، مساحت و ارتباطات فضاهای داخلی ویلا را تعریف می‌کند. طراحی خانه ویلایی شما باید بر مبنای ایده طراحی و سایت پلانی صورت پذیرد که حاوی توپوگرافی زمین است. بهتر است در ابتدا با دیدن نمونه پلان‌های ترسیم شده توسط گروه طراحی شرکت ویرا طرح اسپرلوس آشنا شوید. سپس یک لیست از فضاها و خواسته‌های خود را تهیه کنید و در اختیار ما قرار دهید. قرار است شما در این ویلای زیبا زندگی کنید و بهترین خاطرات خود را رقم بزنید.

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا دوبلکس

دوبلکس بودن یک ویلا از این نظر می‌تواند مهم باشد که شما در یک زیربنای ثابت بتوانید مساحت بیشتری را برای پلان ویلا در اختیاز داشته باشید و فضاها در آن به اندازه کافی دلباز و آرامش بخش باشد. این برتری بزرگ پلان ویلا دوبلکس می‌باشد. بهترین مکان برای طراحی ویلا دوبلکس و ساخت آن شمالی ترین قسمت زمین است. نور و صرفه جویی در مصرف انرژی، اصلی ترین نکته می‌باشد. طراحی داخلی ویلا و نمای خانه ویلایی دوبلکس شما نیز به مراتب زیباتر و بهتر خواهد شد. خورشید از سمت مشرق طلوع می‌کند و در طول روز، متمایل به جنوب به سمت مغرب حرکت کرده و از آن غروب می‌نماید.

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا سنتی ایرانی

در ایران نیز از گذشته تا به حال طراحی و ساخت ویلا و در کل استفاده از ویلا مورد توجه بوده است. تفاوت بین طراحی ویلا مدرن و ویلا سنتی فراتر از ویژگی‌های بصری و ظاهری است. ویژگی‌های اصلی شکل دهنده ویلا مدرن، بر مبنای هویت زدایی و جهانی بودن هستند. در حالیکه چهارچوب ویلا سنتی را فرهنگ، سنت‌ها و المان‌های تاریخی می‌سازند. نمای ویلا سنتی یا نمای خانه باغ سنتی، جلوه ای جذاب و آشنا است در میان طبیعت که یکی از مهمترین دلایل محبوبیت طرح‌های سنتی، همخوانی آن با فرهنگ مردم است چرا که معماری سنتی ایرانی در طی قرن‌ها با توجه به فرهنگ و نیاز مردم شکل گرفته است.

نکات مهم در رابطه با طراحی ویلا

همان طور که گفته شد طراحی ویلا به طور قطعی یک کار حساس و با اهمیت است و به همین دلیل بهتر است که پیش از اقدام به طراحی ویلای خود، حتما در رابطه با سبک‌های رایج طراحی اطلاعات کافی را کسب نمایید؛ این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی سبک مورد علاقه خود را پیدا کنید و آن را به طور کامل بشناسید.

نکته دیگر این است که حتما امکانات و شرایط خود را در نظر بگیرید؛ در صورتی که فکر می‌کنید ممکن است که طراحی ویلا برایتان پر هزینه شود، می‌توانید طرح‌های نسبتا ارزان تر را  مد نظرتان قرار دهید تا به هیچ مشکلی بر نخورید.

در آخر، بهتر است بدانید که مهم ترین نقش در طراحی ویلا، برای تیم و متخصصی است که مسئولیت اجرا و پیاده سازی طرح مورد نظر شما را دارد. حتما پیش از شروع کار، از صلاحیت و میزان تجربه طراحان اطمینان حاصل کنید.

گروه معماری ویرا طرح اسپرلوس، یکی از گروه‌های متخصص و کاملا حرفه ای در زمینه معماری و طراحی سازه مختلف نظیر ویلا، مجتمع‌های مسکونی و تجاری  هستند و با بیش از 10 سال سابقه ای که در این حرفه دارند، می‌توانند در ساخت و طراحی سازه مورد نظرتان بهترین همراه شما باشند.

طراحی محوطه ویلا مدرن

طراحی نمای ویلا

نمای ویلا، ویژگی طبیعت محور است که عواملی مانند طبیعت منطقه، بافت ساختمان‌های منطقه و سایر فاکتور محیطی پروسه طراحی نمای ویلا تاثیر گذار است. در ادامه به برخی از عوامل تاثیر گذار در طراحی نمای ویلا می‌پردازیم.

طراحی نمای ویلا

عوامل موثر در طراحی نمای ویلا

 • توجه به خط آسمان منطقه و بافت سازه‌ها
 • هارمونی و همانگی رنگ‌ها و مصالح
 • مدرن یا کلاسیک بودن سبک کلی طراحی
 • هماهنگی طراحی داخلی ویلا با نمای ویلا

طراحی باغ ویلا

تا حد امکان باید طراحی باغ ویلا و محیط پیرامون آن بر مبنای اقیلم منطقه استوار باشد. در طراحی ویلا و باغ، بحث طراحی پایدار قابلیت اجرایی قابل توجهی دارد. به گونه ای که صرفه جویی در مصرف انرژی به حداکثر و هزینه‌های گرمایشی و سرمایشی به حداقل برسد. بنابراین مجموعه ای پایدار و مناسب، منطبق بر شرایط زیست محیطی شکل بگیرد.

یکی از نکاتی که باید حتما در طراحی باغ ویلا لاکچری به آن توجه ویژه ای کرد، توجه به ورودی باغ ویلا است.  ورودی محوطه هر چقدر زیبا و جذاب تر باشد می‌تواند توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کند و موجب با شکوه تر شدن باغ ویلا می‌شود. به طور کلی طراحی فضاهای اسکان موقت تفریحی نظیر باغ و ویلا باید لوکس، چشم نواز و در عین حال کاربردی و مقبول باشد تا شرایط برای استراحت و تفریح مسافران و ساکنان به بهترین نحو مهیا شود.

پیشنهاد ویرا طرح اسپرلوس: مطالعه مقاله طراحی باغ ویلا 

طراحی ویلا مدرن

طراحی داخلی ویلا شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

 1. اتاق خواب اصلی: برای خصوصی بودن باید در طبقه آخر ویلا واقع شود.
 2. اتاق خواب مهمان: باید در طبقه زیرین ویلا واقع شود و باید به هر چیز مربوط به مهمان مجهز باشد و سرویس بهداشتی در اختیار آنها قرار دهد تا اتاق خاص تر شود.
 3. اتاقهای پذیرایی: باید طراحی ساده ای داشته باشد و آینه داشته باشد زیرا فضای بیشتری به مکان می‌دهد ، خصوصاً اگر ویلا کوچک باشد.
 4. اتاق ناهارخوری: اگر اتاق غذاخوری کنار آشپزخانه باشد بهتر است.
 5. سرویس بهداشتی: طرح‌های زیادی وجود دارد که بسته به متراژ ویلا باید به بهترین و مناسب ترین انتخاب شوند.

قیمت طراحی و ساخت ویلا

بسیاری از افراد در حال حاضر، مبالغ هنگفتی را بابت هزینه طراحی ویلا پرداخت می‌کنند تا فلان معمار آن را  طراحی نماید. احتمالا در تبلیغات ویلاها شنیده اید که طراحی شده توسط معمار بزرگ، این برای خود شما نیز صادق است. یک معماری زیبا یعنی پنجره‌های مناسب از جهت دریافت نور و آفتاب، یک پلان ویلایی زیبا یعنی لذت بردن از فضای ویلا، یک طراحی شیک یعنی فضای مناسب و به اندازه در اتاقهای ویلا، آشپزخانه و سالن پذیرایی و همه اینها جز با پرداخت هزینه طراحی میسر نخواهد بود. از خواسته‌ها و میزان بودجه مالی که می‌خواهید هزینه کنید ما را مطلع کنید تا بر طبق آن، طراحی و ساخت ویلا را قدم به قدم  پیش ببریم. در این صورت به علت محدودیت‌های بودجه ای در مرحله اجرای ویلا، مجبور به صرفنظر از خواسته‌ها و تاخیر و توقف در عملیات ساخت نخواهید شد.

شرکت طراحی ویلا

ویلا محلی است برای آرامش و گذراندن اوقات فراغت شما. پس اگر آن را طراحی می‌کنید و یا بصورت آماده خریداری می‌کنید، سبک و سلیقه شخصی خود را فراموش نکنید. این شمایید که باید در ویلای خود احساس راحتی کنید. شرکت طراحی ویلای ویرا طرح اسپرلوس با تمام توان و دانش به روز خود در طراحی و ساخت ویلا، مفتخر است تا هر آنچه که ایده آل شماست را متناسب با توان مالی شما برایتان به ارمغان بیاورد.

سوالات پرتکرار طراحی ویلا

در این بخش به سوالات پر تکرار شما عزیزان درباره طراحی و ساخت ویلا که  از مشاورین ویرا طرح اسپرلوس پرسیده میشود، پاسخ داده شده است.

هزینه طراحی ویلا چقدر است؟

بطور کلی هزینه طراحی ویلا شامل بخش‌های مختلفی می‌شود، همانطور که فرآیند طراحی یک ویلا از مراحل مختلفی تشکیل می‌شود در نتیجه هر بخش شامل هزینه متفاوتی می‌شود.
البته فراموش نکنید که با توجه به سبک طراحی ویلای شما، و نوع متریال استفاده شده، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود اما در این جا قصد داریم تا برای همیشه به شما یک دید کلی بدهیم و ابهامات موجود را رفع کنیم.
هزینه‌های کلی موجود در طراحی ویلا شامل موارد زیر است:

 • طراحی پلان ویلا
 • هزینه نقشه‌های معماری
 • هزینه طراحی داخلی ویلا
 • طراحی و جا نمایی برد‌های هوشمند سازی
 • هزینه طراحی نمای ویلا و طراحی محوطه ویلا

بودجه مورد نیاز برای ساخت ویلا چقدر است؟

بودجه مورد نیاز برای ساخت ویلا با توجه به متریال و مصالحی که استفاده می‌شود و همچنین موقعیت مکانی ویلا به جهت هزینه‌های حمل و نقل، متراژ ویلا و در نظر داشتن امکانات رفاهی موجود در ویلا، تعیین می‌شود.
همچنین تامین کننده مصالح، اینکه داخلی باشد یا خارجی نیز در هزینه‌های ساخت موثر است.
اما باید یاد آور شویم که هزینه‌های ساخت ویلا بسیار بیشتر از هزینه طراحی آن است، شاید کمتر از پنج درصد هزینه‌های ساخت ویلا، صرف طراحی ویلا شود.

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی ویلا چقدر است؟

مهم ترین بخش در هر سازه، طراحی داخلی آن است چرا که بیشترین کاربری از این قسمت خواهد بود و کارفرمایان مدام در تماس با محیط‌های داخلی ویلا خواهند بود.
یک طراحی داخلی ایده آل و رضایت بخش شامل کارایی بالا توام با جذابیت بصری زیاد برای استفاده کنندگان است.
در این جاست که همه  مهندسین و معماران و طراحان داخلی ما، با بهره گیری از دانش و تجربه کافی خود به کمک یکدیگر فعالیت می‌کنند تا یک طرح ایده آل را برای شما عزیزان ارائه دهند. از این رو هزینه طراحی داخلی به نسبت طراحی نما بیشتر خواهد بود، زیرا طراحی داخلی حاصل ذهن‌های پویای مهندسین متخصص است.